• Športová akadémia Mateja Tótha

• 29.3.2023 sme privítali na pôde našej školy ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka, štátneho tajomníka Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny Juraja Kačera, olympijského víťaza Mateja Tótha, generálneho riaditeľa O2 Slovakia Igora Tótha, riaditeľku O2 Športovej akadémie Máriu Bedlekovú, pána primátora Jozefa Božika a ďalších hostí pri príležitosti realizácie I. pilotného projektu Športovej akadémie MT podporovaného Ministerstvom práce, soc. vecí a rodiny a Európskym sociálnym fondom.

• Deň učiteľov

• Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil primátor mesta pedagógov i zamestnancov školstva. Medzi ocenenými z našej školy bola pani riaditeľka PaedDr. Jana Somogyiová a pani zástupkyňa Mgr. Alica Olachová. Poďakoval za ich prácu, obetavosť a nasadenie. Ocenil, že svoje povolanie vnímajú ako poslanie a poprial im veľa zdravia, šťastia, trpezlivosti a tvorivých síl. K prianiam sa pripájame a k oceneniu gratulujeme.

• Deň učiteľov

• Veľmi milým a krásnym prekvapením bolo dnešné ráno pre našich učiteľov, ktorých si uctili žiaci našej školy. Každý učiteľ bol obdarovaný kvietkom a sladkým potešením. Ale najväčšia vďaka  patrí rodičom, ktorí vedú deti k láskavosti, úcte a váženosti  si tohto náročného povolania. Ďakujeme!

• Galavečer Večer športovcov

• Dňa 24.3.2023 sa konal v 3D kine  v Partizánskom Galavečer Večer športovcov spojený s oceňovaním najlepších športovcov mesta Patrizánske. Náš žiak Ľuboš Petrus z 9.b získal v kategórií do 15 rokov krásne 2. miesto v tejto prestížnej čitateľskej ankete týždenníka Tempo Partizánske. Gratulujeme!

• Svetový deň vody

• Naši žiaci sa zapojili do súťaže "Ako šetriť vodou." Na 1. mieste sa umiestnila Ema Balúchová zo 4.a a na  2.mieste Sofia Kádárová z 3.b. Gratulujeme.

• Čo vieš o hviezdach?

• Náš žiak René Kopečný /VIII.C/  sa dňa 21.03.2023 zúčastnil okresného kola astronomickej súťaže : ,,Čo vieš o hviezdach", ktorá sa konala v priestoroch hvezdárne v Malých Bieliciach. Umiestnil sa na vynikajúcom                1. mieste a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

• Všetci sme si rovní

• Každý rok si 21. marca pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. Jeho symbolom sa stali rozdielne ponožky. Do Ponožkovej výzvy sme sa zapojili aj my. Prečo? Pretože podporujeme ich úsmev, bezprostrednosť, jedinečnosť.

• Naši plavci!

• Tretiaci a štvrtáci absolvovali plavecký kurz v Topoľčanoch, kde sa im naozaj darilo. Mnohí sa plávať naučili a niektorí sa zdokonalili v plaveckých zručnostiach. Tréneri našu školu pochválili za vzorné správanie a šikovnosť.

• Stretnutie s planétou Jupiter

• Vďaka spoločnému projektu mesta Valašské Meziříčí a mesta Partizánske pod názvom " Mestá vo svetle informácií " do našej školy zavítali pracovníci Hvězdárny Valašské Meziříčí  s nafukovacím svetelným modelom planéty Jupiter a výukovým programom. Detailné spracovanie modelu bolo pre žiakov výbornou interaktívnou pomôckou.

• OZNAM - riaditeľské voľno

oznamujeme Vám, že z dôvodu organizačného zabezpečenia priebehu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka Testovanie 9 – 2023, bude dňa 22. marca 2023 udelené riaditeľské voľno žiakom 5. až 8. ročníka Základnej školy Radovana Kaufmana, Nádražná 955, 958 01 Partizánske. Žiaci budú zo stravy automaticky odhlásení. V prípade záujmu o stravovanie v tento deň, sa treba nahlásiť u pani vedúcej ŠJ na tel. čísle 0911 494 547.

• Lyžiarsky výcvik Skalka pri Kremnici

• V termíne 20.-24.2.2023 sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Skalka pri Kremnici. Absolvovali ho žiaci 9. a 8. ročníka a 4 pedagogickí zamestnanci našej školy. Začiatočníci sa naučili základy lyžovania, pokročilejši zasa zdokonalil svoje lyžiarske schopnosti. Podvečerný a večerný program sme vyplnili videoprednáškou o lyžovani, ale taktiež v spolupráci s našim zdravotníkom, aj prednáškou o práci horskej služby, či so záchranárom o prvej pomoci. Chlapci a dievčatá si upevnili kamarátstva nielen v rámci našej školy, ale nadviazali aj nové so školou, ktorá bola v našej chate ubytovaná. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným za skvele strávených 5 dní.

• Okresné kolo DEJEPISNEJ  OLYMPIÁDY

• Vo februári sa konalo okresné kolo dejepisnej olympiády, v ktorom sa opäť naši žiaci veľmi pekne  umiestnili. Prvé miesta vo svojich kategóriách obsadili EMMKA GAŠPAROVÁ zo 6.C triedy a RENÉ KOPEČNÝ z 8. C triedy a na druhom mieste sa umiestnil TOMÁŠ NEDAS zo 6.A triedy. Vyjadrujeme im veľké poďakovanie za vzornú prípravu a reprezentáciu školy a zároveň držíme palce Renému, ktorý nás bude reprezentovať v  krajskom kole v Trenčíne.

Chceme  pochváliť všetkých, ktorí sa do olympiády zapojili. Na prípravu vynaložili nemalé úsilie, keďže museli preukázať vedomosti nielen z preberaného učiva dejepisu, ale aj z histórie vedy a techniky od praveku po súčasnosť a taktiež z regionálnych dejín – z poznávania erbov miest a obcí a vybraných hradov trenčianskeho kraja.

Veríme, že nadobudnuté vedomosti obohatili u všetkých zúčastnených poznatky z našej krásnej a bohatej histórie.