• Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde...

• ... jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy. Fašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Počas fašiangov prevláda zábava, karneval, organizujú sa svadby a zabíjačky. My s deťmi v ŠKD sme si vypĺňali čas tvorením masiek, kreslili sme si šašov, na Valentínskych dielničkach vyrobili pozdravy a radi sa hráme v „Zábavnej chodbe v ŠKD“.

• „Poézia je pre prózu ako tanec pre chôdzu.“ Paul Valéry

• Utorkové popoludnie patrilo našim najmladším recitátorom. Predviedli svoje umelecké prednesy s nadšením, zanietením a dokázali, že majú zmysel pre vnímanie krásny literárnych diel súčasných i starších autorov. Šikovní žiaci excelovali v umeleckom prednese prózy aj poézie v školskom kole recitačnej súťaže Beniakove Chynorany. Z úst talentovaných dievčat a chlapcov zneli krásne básne i príbehy a všetkým patrí veľká pochvala. Naučiť sa, prekonať trému a s hrdosťou vystúpiť- to chce naozaj odvahu a odhodlanie. V kategórii próza sa najlepšie darilo Hanke Országhovej zo 4.b triedy, ktorá zvíťazila pred Michalom Švantnerom z 2.b a tretie miesto si vyrecitoval Lukáš Mikula z 2.b. Aj poézia si našla svojich víťazov. Prvé miesto s ľahkosťou získala žiačka 2.b Timea Chromeková, na druhom mieste skončila Barborka Capeková zo 4.b a o tretie miesto sa delila Kristínka Utekalová z 2.b s Oliverom Petrášom z 2.a. Všetkým žiakom patrí uznanie za vzornú prípravu na súťaž. Veríme, že víťazom sa bude dariť v okresnom kole a budú vzorne reprezentovať našu školu. BLAHOŽELÁME!

• Participatívna škola

• Aj tento školský rok pokračujeme v dotváraní relaxačných a herných kútikov pre žiakov a v estetizácii priestorov školy. Z finančných prostriedkov participatívneho rozpočtu sme zabezpečili materiál na nové relaxačné a náučné prvky na stenách kútikov. Inštaláciu a odbornú pomoc nám sponzorsky zabezpečila  pani Evka Lackovičová, za čo jej vyjadrujeme touto cestou poďakovanie.

• VALENTÍNSKA  POŠTA
          • VALENTÍNSKA POŠTA

• Školský parlament organizuje ku Dňu sv. Valentína akciu s názvom  VALENTÍNSKA  POŠTA.

Pokiaľ chcete obdarovať tých, ktorých máte radi, pripravte si pekný valentínsky pozdrav. Pozdrav zabaľte do obálky a označte, komu ho chcete dať.

V dňoch 10. 2. – 13. 2. ( od piatku do pondelka) budú členovia školského parlamentu zbierať valentínky, ktoré potom následne dňa 14. 2. , v utorok,  odovzdajú adresátom.

Pevne veríme, že táto akcia prinesie veľa krásnych pozdravov a tento deň vám spríjemní a skrášli.

• Najrýchlejší automechanik

Dňa 9. 2. sa konal na SOŠ J. A. Baťu  prvý ročník súťaže pre žiakov základných škôl s názvom Najrýchlejší automechanik. Našu školu reprezentovali žiaci 9. A triedy: Marek Franc, Maroš Grác, Jakub Rosa . Chlapci preukázali veľkú zručnosť  v troch náročných disciplínach: výmena predného kolesa s nastavením presného momentu, ktorý zvládli vo skvelom  časovom intervale 3: 21 min. ,   prejdenie náročnej prekážkovej dráhy s autíčkom na diaľkové ovládanie a treťou disciplínou bol zaujímavý vedomostný test z technických aj všeobecných znalostí sveta automobilizmu. V konkurencii 12 základných škôl z trenčianskeho kraja chlapci obsadili krásne 6. miesto.

Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme.

• Matematická olympiáda

• Dňa 25. 1. 2023 žiaci piateho a deviateho ročníka súťažili v okresnom kole matematickej olympiády.V kategórii Z9 nás reprezentoval ANDREJ JEMALA z 9.B triedy, ktorý obsadil 3.miesto.V kategórii Z5 bol úspešným riešiteľom MAXIMILIÁN MEZGOU z 5.B triedy.Chlapcom blahoželáme a za vzornú reprezentáciu ďakujeme.

• Projektové vyučovanie

• Tretiaci si vyskúšali, aké to je, vysvetliť učivo svojim spolužiakom. V rámci projektového vyučovania, pre ktoré majú žiaci obľúbené utorky, si odovzdávali vedomosti v učebni biológie. Vyskúšali si nielen prácu vo dvojiciach, ale i skupinové tvorenie, pri ktorom rozvíjali komunikáciu, spoluprácu, toleranciu a vzájomný rešpekt. Vytvorili veľmi pekné plagáty, kde znázornili tráviacu a vylučovaciu sústavu.