• Vianočné besiedky

• Tretiaci si predvianočné dni spríjemnili besiedkami, kde predviedli rodičom a blízkym pekný program. Nacvičili ho spolu so svojimi triednymi učiteľkami Mirkou a Vierkou. Triedou sa niesli tóny piesní, poučné citáty z divadielok, či rýmy básní a vinšov. Deti si dokonca aj zatancovali a potešili tak svojich najbližších milovaných šikovnosťou a talentom. A že im to skutočne pekne ladilo, o tom niet pochýb. Potešte sa aj vy tónmi koledy, ktorá vystihuje všetko, čo by sme si mohli priať. Dal by Boh šťastia tejto zemi a všetkým, ktorí na nej žijú. Nech máme všetkého nadostač, nech sme zdraví a máme každý deň dôvod na úsmev. To vám zo srdca prajú tretiaci.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Dokázali sme, že máme srdcia na správnom mieste... ...zomkli sme sa a spoločnými silami sme vliali radosť do mnohých srdiečok chorých ľudí. Naše dve úžasné panie učiteľky Zuzka Krúpová a Karin Staňová pracujú ako dobrovoľníčky v nemocnici a pred Vianocami zorganizovali krásnu akciu, do ktorej ste svojou láskou prispeli všetci. Všetci vy, ktorí ste do krabice lásky vložili maličkosť a tá vyčarovala úsmev na tvárach chorých, osamelých a smutných ľudí. Dva týždne ste nosili rôzne krásne darčeky, ktoré potom obe panie učiteľky trpezlivo balili do krásnych vyšperkovaných krabíc. Až nastal čas, kedy ich spolu s deťmi odovzdali chorým a ležiacim klientom nemocnice. Mali ste vidieť ich radosť, ich úsmevy, ich iskričky šťastia v očiach. To sa nedá opísať slovami! ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili a aj keď možno sami máme málo, podelili sme sa. Je to veľké gesto, ktoré spája ľudí. Sme radi, že do našej školy chodia žiaci, v ktorých srdiečkach je miesto pre empatiu, lásku a ochotu pomáhať. Všetkým prajeme krásne a láskyplné Vianoce.

• OZNAM- ZMENA POPLATKU V ŠKD od 1.1.2023

• Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky a Všeobecného záväzného nariadenia mesta Partizánske č.3/2022, ktoré nadobúda účinnosť 1.1.2023 sa mení výška mesačného príspevku na činnosť v ŠKD 10€/mesačne

• Pochôdzky Luciek

• S dňom Lucie (13.12. ) sa v minulosti spájalo nespočetne veľa povier a s nimi zas veľa magických úkonov. Veľmi známymi sú pochôdzky Lucií/Luciek – postáv zahalených v bielom plátne s tvárou zaprášenou od múky, ktoré chodili ometať husacím pierkom kúty domácností. Lucky vymetali zlú energiu a zlých duchov. V prezlečení nerozorávali, aby ich nik nespoznal. V spolupráci so Žiackym školským parlamentom a koordinátorom výchovy k ľudským právam sme v rámci výchovy zameranej na posilňovanie úcty k vlastnej kultúre, jazyku a hodnotám zorganizovali Pochôdzky Luciek, aby sme našim žiakom túto tradíciu pripomenuli.

• OZNAM – ZMENA STRAVNÉHO OD 1.1.2023

• Vážení rodičia!

Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slov. republiky a Všeobecného záväzného nariadenie mesta Partizánske č.3/2022 , ktoré nadobúda účinnosť od  1.1.2023 sa  menia finančné pásma na nákup potravín  a režijné náklady v školskej jedálni.

Touto cestou by som Vás chcela informovať, že naša školská jedáleň prechádza od 1.1.2023  do druhého finančného pásma.

Žiaci 1.stupeň : obed 1,50 €   /   mliečna desiata 0,65 €

Žiaci 2. stupeň : obed 1,70 €  /   mliečna desiata 0,70 €

Režijné náklady na každého žiaka, ktorý aspoň raz za príslušný kalendárny mesiac odobral aspoň jedno jedlo (obed, desiata) : 6,00 €

Režijné náklady na žiaka, ktorému sa poskytuje dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa podľa zákona č.544/2010 Z. z., ktorý aspoň raz za príslušný kalendárny mesiac odobral aspoň jedno jedlo (obed, desiata) : 2,00 €

Doplatok žiakov, ktorí poberajú dotáciu podľa zákona 544/2010 na podporu výchovy k stravovacím návykom:

Žiaci 1.stupeň : obed 0,20 €

Žiaci 2. stupeň : obed 0,40 €

Zároveň žiadam rodičov žiakov, ktorým sa poskytuje dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom ( pomoc v hmotnej núdzi), aby najneskôr do 5.1.2023  priniesli potvrdenie z ÚPSVaR . ÚSPVaR začne potvrdenia vydávať dňa 3.1.2023. Toto potvrdenie je potrebné priniesť do školskej jedálne osobne, odoslať  mailom na lubapreto@hotmail.com, alebo vhodiť do schránky pred školskou jedálňou.

Rodičia, ktorí nepoberajú daňový bonus a chcú si uplatniť dotáciu na stravu zadarmo musia do 5.1.2023 vyplniť tlačivo Čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia. Toto tlačivo nájdete na stránke školy v časti DOKUMENTY .

ZMENA TRVALÝ PRÍKAZ

Žiadam rodičov , ktorí majú nastavenú platbu trvalým príkazom aby si túto platbu upravili od mesiaca december ( t.j. platba na január) nasledovne....

Obed :
            Žiaci - ročník 1.-4........ 36 € ( 30 € obed + 6 € režijné náklady)
            Žiaci - ročník 5.-.9........ 40 € (34 € obed + 6 € režijné náklady)

Obed + desiata:
            Žiaci - ročník 1.-4........ 49 € ( 30 € obed +  6 € réžia  + 13 € desiata)
            Žiaci - ročník 5.- 9........ 54 € (34 € obed + 6 € réžia + 14 € desiata)

Cestne_vyhlasenie_od_01_01_2023.docx