• Čestný kútik Radovana Kaufmana s novou vzácnou listinou

• Nielen žiaci, rodičia a priatelia školy vedia, že naša škola mala kedysi svoj familiárny názov „trojka“, resp. podľa svojej lokality prívlastok - Nádražná. V roku 2012 jej bol za výborné výchovno-vzdelávacie výsledky prepožičaný nový čestný názov – Základná škola Radovana Kaufmana. Osobnosť nášho drahého patróna nikomu z Vás netreba predstavovať, všetci vieme, aký výnimočný a úžasný človek bol Radko Kaufman. Vzácna pamätná listina bola doteraz uchovaná iba v okrasnom tubuse v riaditeľni školy, no pán riaditeľ Mgr. Horváth, našiel pre ňu oveľa lepšie a dôstojnejšie miesto, a to spomienkový kútik Radovana Kaufmana. Ten zdobí náš vestibul školy aj s mnohými spomienkovými predmetmi a tiež ho všetci veľmi dobre poznáte. Dôstojný rám, ktorý korešponduje s celkovou výzdobou kútika, a do ktorého sme umiestnili vzácnu pamätnú listinu, bol dielom pani Zuzany Šabovej. Z úcty k Radovanovi Kaufmanovi a priateľskej náklonnosti k našej škole, v ktorej má aj svoju vnučku, tak urobila nezištne sponzorsky.   Úprimne ďakujeme nielen pani Šabovej, ale aj všetkým Vám, milí rodičia a priatelia školy, ktorí ste akoukoľvek formou - finančnou, morálnou pomohli našej škole. To, čo spoločne robíme, nerobíme pre seba, ale pre tie najdôležitejšie bytosti na svete – VAŠE//NAŠE DETI!

• Vzorná reprezentácia našich športovcov

• Dňa 03. 05. 2024 sme sa zúčastnili Okresného kola žiackej atletiky v ZŠ R. Jašíka v Partizánskom. Zúčastnili sa ho družstvá 8 dievčat a 7 chlapcov. Družstvo chlapcov obsadilo celkové 3. miesto, družstvo dievčat skočilo celkovo na 4. mieste. Individuálne sa darilo niekoľkým žiakom. Michal Vraňák (9.C) obsadil v disciplíne skok do diaľky 1. miesto a v behu na 60 m skončil na 3. mieste. Lilien Budošová (8.B) v hode Vortexom obsadila 1. miesto a Hanka Dobiašová (9.B) v tej istej disciplíne 3. miesto. Úspešní sme boli aj v behu na 800 m, kde Lenka Kundálova (5.B) vybojovala 1. miesto a hneď za ňou na 2. mieste skončila Nina Rybovičová (8.B). Filip Harag (8.B) obsadil vo vrhu guľou pekné 3. miesto. Naša štafeta 4x60 m chlapcov v zložení Michal Mšall (9.B), Peter Lavička (7.C), Sebastian Šušmák (9.B) a finishman Michal Vraňák (9.C) si dobehla po krásne 3. miesto. Všetkým srdečne blahoželáme za ukážkovú a úspešnú repreznetáciu našej školy.

• No BackPack Day v našej škole!

• Náš žiacky parlament sa s bláznivým aprílom rozlúčil skutočne originálne! Zorganizoval zábavnú aktivitu pre žiakov 2. stupňa – NO BACKPACK DAY!  Nešlo sa do školy bez školských tašiek, ako si možno myslíte...Žiaci si mali všetky pomôcky na vyučovanie priniesť v inom „obale“ – ako je bežný školský ruksak, školská aktovka. Verní heslu – „kreativite sa medze nekladú" - v tento deň skutočne ukázali obrovskú tvorivosť, záujem a nadšenie! Originalita sršala takmer na každom kroku a my sme sa nestačili diviť a ani zdržať smiechu, keď sme videli, do čoho všetkého sa naši žiaci dokážu „nabaliť“ na vyučovací proces. Niektorí vyzerali akoby prišli priamo z letiska, iní z vandrovky, z poľovačky, rybačky. „Shopaholici“  rovno z nákupného centra s nákupnými košíkmi, košmi, vozíkmi. Niektorí svoje školské potreby naložili aj do detských hračiek, druhí sa inšpirovali  zase v maminej kuchyni a svoje pomôcky si doniesli v chlebníkoch, pekáčoch, dokonca vo fritéze i v ryžovare. Najviac sa táto aktivita páčila žiakom z 8.B a zo 7.C, ktorí sa jej skutočne skoro 100% zúčastnili.
            Akcia, ktorú parlament plánoval ako prvoaprílový žart, sa vydarila vo veľkom štýle – aj keď bola až 30. apríla. Určite nielen v našej škole mal tento deň prívlastok výnimočný. Mnoho zábavy si iste žiaci užili aj počas samotnej cesty do školy, keď na ulici stretávali mnoho prekvapených ľudí. Nielen sladká odmena za tvorivosť od členov parlamentu, ale najmä sladký a šťastný úsmev na tvárach našich tvorivých žiakov bol najlepšou bodkou za bláznivým aprílom! Uvidíme, čo nám prinesie máj – lásky čas ♥☺♥...

• V dňoch 13.05. – 17.05. 2024 sa uskutoční zber papiera.

Do zberu sa bude brať len papier (noviny, časopisy, letáky, staré zošity a i.), ktorý bude zviazaný v balíkoch.

NIE V KARTÓNOVÝCH ŠKATULIACH!!!

Balíky nesmú obsahovať žiadny kartón!!!

Ak prinesiete staré viazané knihy, odstráňte tvrdý obal z  knihy.

Zber bude prebiehať v priestore parkoviska od MŠ Makarenkova v:

pondelok  až piatok:   13,30 – 16,00 hod.

Hodnotnými cenami budú odmenení najaktívnejší jednotlivci, ale aj najlepšia trieda.

Za každých nazbieraných 50 kg dostanú deti "žolíka". Ten budú môcť použiť ako "benefit za svoju aktivitu" napr. pri neúspešnej ústnej odpovedi, nedostatočnej príprave na vyučovaciu hodinu, zabudnutí učebnej pomôcky, domácej úlohy.

Ďakujeme, že aj touto formou pomáhate našej prírode a veríme, že sa zapojíte všetci!

• Druháci a tretiaci u hasičov

• Dňa 4. mája si hasiči na celom Slovensku každoročne pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov. V tento deň, ale i počas celého mesiaca máj si príslušníci Hasičského a záchranného zboru pripravujú  pre deti, ale i širokú verejnosť viacero preventívno-výchovných aktivít, dni otvorených dverí a pod., aby im tak ukázali aspoň časť zo svojho náročného, ale krásneho povolania. Návšteva u hasičov v Partizánskom zaujala aj našich žiakov. Za zaujímavé ukážky a milý prístup sa im chceme poďakovať.