• Súťaž o najväčšie jablko

• V tomto mesiaci sa žiaci na I. stupni zapojili do súťaže „ O najväčšie jablko“. Na 1. mieste sa umiestnilo jabĺčko, ktoré priniesol Ivan Zajac z III.B, 2. miesto obsadil Marko Bernát z III.A, na 3. mieste bolo jabĺčko Mateja Kretíka z I. B triedy. Pani učiteľka Kopečná a p. učiteľka Valachová, ktoré súťaž zorganizovali, ocenili tiež majiteľov desiatich najväčších jabĺk.

• Tekvicové strašidlá

• Súťažili sme aj v tvorivosti a tu sa v kreatívnej výzve uplatnili aj rodičia. Spolu s deťmi vyrábali úžasné tekvicové strašidlá a výrobky z prírodných materiálov. Drobnými cenami sme ocenili 20 najkrajších prác, ale veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli nám skrášliť priestory našej školy. V takej peknej jesennej atmosfére nás učenie viac baví.

• Šarkaniáda v ŠKD

• Tak ako každé ročné obdobie má svoje čaro, tak aj jeseň. Opäť prišiel čas šarkanov. S pani vychovávateľkami sme si v školskom klube detí zorganizovali „Šarkaniádu“ – jedno z najobľúbenejších podujatí. Šarkanom prialo počasie a my sme sa tešili, naháňali a spoločne sme sa zabavili. Nebolo cieľom vyhrať, ale zapojiť fantáziu, kreativitu, či zručnosť. A v neposlednom rade aj príjemne stráviť voľný čas v školskom klube detí.

• Lesná pedagogika Antonstál

• Naši žiaci 4. ročníka absolvovali exkurziu lesnej pedagogiky v účelovom zariadení Lesov Slovenskej republiky Antonstál. Pre deti bolo v zariadení v Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty neďaleko Nemšovej pripravených 12 stanovíšť lesnej pedagogiky s hrami, súťažami a náučným programom. Zamestnanci lesov SR pre žiakov pripravili úžasné aktivity, ktoré nám priniesli nové informácie, obohatili naše vedomosti a preverili naše schopnosti. Žiaci aj učitelia odchádzali domov plný dojmov a nezabudnuteľných zážitkov. Ďakujeme pánovi primátorovi Jozefovi Božikovi, že sme mohli absolvovať tento jedinečný projekt nášho mesta.

• Máme z nich veľkú radosť 🙂

• Pýtate sa, z koho? No z našich tretiakov, ktorí zase dokázali, že nielen písomky, alebo známky sú v živote dôležité. Najprv si pripravili štyri veľmi chutné pomazánky. V cvičnej kuchynke rozvoniavali vône rybičkovej, tvarohovej, cesnakovej a šunkovej. Chutili nie len im, ponúkli aj panie učiteľky a vzali aj do Domova sociálnych služieb, kam sa vybrali potom. No a tam ešte len začala poriadna " makačka." Chopili sa hrablí a poďho zametať listy! Niektorí trhali burinu, iní zase dávali všetko do vriec a to za účasti klientov, ktorí im ochotne pomáhali. Radosť na nich pozerať! Milá pani Žofka Duchovičová pripravila pre deti teplý čajík a ako odmenu si odniesli malé sladkosti. V triede dostali všetci obrovitánsku pochvalu.

• Školské kolo technickej olympiády.

• Dňa 11.10. 2022 sa konalo na našej škole školské kolo technickej olympiády, do ktorého sa prihlásilo 12 statočných borcov. Všetci úspešne zvládli vedomostný online test. Na prvých miestach sa umiestnili:

V kategórii A: 1. miesto: TOMÁŠ  ŠTEPKA ( 9.B)

2. miesto: ANDREJ JEMALA (9.B)

3. miesto: ŠIMON ŠÍPOŠ (9.B)

V kategórii B: 1. miesto: JAKUB IŠTVÁN (7.B)

2. miesto: DANIEL MAVRÁK (7.B)

3. miesto:  TOBIAS KOSÍR (6.B)

Všetkým blahoželáme.

Veľa šťastia v okresnom kole prajeme Tomášovi, Andrejovi a Jakubovi.

• Žiacka školská rada

• V tomto školskom roku na našej škole bude pracovať žiacka školská rada zložená z členov, ktorých ste si hlasovaním zvolili: Vladimír Čangel (6.A), Michal Mšáll (8.B), Peter Omelka (7.C), Ľuboš Petrus (9.B), Alexandra Štangová (9.B), Sebastián Šušmák (8.B), Tobias Valach (8.A), Daniel Mavrák (7.B), Nicolas Opáth (9.A).

Na prvom zasadnutí bola zvolená Rada ŽŠR v tomto zložení:

predseda: Michal Mšáll

podpredseda: Ľuboš Petrus

nástenkári a hovorca: Alexandra Štangová, Vladimír Čangel,  Sebastián Šušmák.

Bližšie informácie o poslaní a činnosti ŽŠR máte k dispozícii na webovej stránke školy a taktiež na nástenke pri učebni SJL.

Novej žiackej rade prajeme v práci veľa tvorivosti a úspechov.

• Na farme bolo veselo

• Postarali sa o to naši tretiaci, ktorí zavítali medzi zvieratká Farmy u Ďurkových v Žabokrekoch nad Nitrou. Prezreli si nielen spôsob chovu rôznych hospodárskych zvierat, ale pokochali sa aj krásne upraveným okolím. Čerešničkou na torte bolo ihrisko, kde sa mohli deti vyšantiť. Navyše, prepravili sa tam pravidelnou autobusovou linkou, takže si vyskúšali čakanie za zastávke a ohľaduplnosť voči iným cestujúcim.

• September u tretiakov

• Tretiaci majú aktivít neúrekom. A to ešte len začal školský rok. Navštívili unikátne Bielické bahná, kde sa zábavným spôsobom dozvedeli mnoho o vzácnom ekotope, ktorý patrí k jedinečným na Slovensku.

• Zaujímavá odmena

• Žiaci našej školy sa dočkali zaslúženej odmeny za účasť v programe na Deň Radovana Kaufmana. Odmenou bol deň aktívneho voľna v Bojniciach. Prezreli si historický zámok, v ktorom absolvovali interaktívnu expozíciu a nazreli do histórie okolitých miest. Starší aj mladší žiaci tak strávili príjemné a aktívne dopoludnie, z ktorého si odniesli pekné zážitky.