• NEBOJ SA MA , SOM MATEMATIKA

• NEBOJ  SA  MA  ,  SOM  MATEMATIKA

Takýto názov sme dali spoločne s deťmi našej doučovacej hodine matematiky. Z korekcií , ktoré s deťmi mávam som zistila , že žiaci viacej prijímajú doučovanie hodín matematiky a jazyka slovenského vtedy , keď hodina je vedená zábavnejšou formou. Našim spoločným cieľom bolo zopakovať si geometrické tvary. Žiaci veľmi uvítali formu , ktorú som zvolila. Nielenže sa zapájali a spoločne sme si opakovali dané matematické úlohy, ale ku koncu hodiny si mohli všetko zopakovať na praktickej ukážke , ako sa používa matematika v praxi . Táto forma výučby ma zaujala natoľko , že Vám chcem napísať o tom , ako ma jeden žiak dostal úplne prirodzene do tajov fyziky a ako na svoj vek a hendikep odborne daný jav pomenoval. Ako som spomínala spoločne sme sa venovali pojmom : štvorec, obdĺžnik , trojuholník a kruh. Na fotografii môžete vidieť , ako deti pochopili praktické použitie daných javov. Spomínaný žiak vyslovil vetu  : Pani učiteľka matematika je spojená s fyzikou. Na moju otázku , ako to myslí , mi odpovedal : lavica je obdĺžnik to je matematika a je z dreva to je fyzika. Klobúk dolu pred takouto odpoveďou. Možno sa Vám to zdá byť maličkosť , ale verte mi , že od žiaka s tak vážnym hendikepom , to je veľmi fundovaná a na jeho vek odborná odpoveď.

Prečo Vám o tom píšem ? Ako špeciálny pedagóg na tejto škole sa stretávam s mnohými žiakmi , ktorí ma svojimi odpoveďami a vedomosťami milo prekvapujú , svedčí to predovšetkým o kvalitnej príprave pedagógov na tejto škole a došla som k záveru , že nie vždy sa hendikep javí  ako priorita , ba naopak je v pozadí.

Želám si milí rodičia , aby som prežívala s Vašimi deťmi čo najviac takýchto milých prekvapení , bude to pre mňa najväčšou odmenou v mojej práci.

Držím Vám aj Vaším deťom palce v našom spoločnom úsilí.

Špeciálny pedagóg